QR kod size daha fazla müşteri kazandırabilir. Çünkü insanız ve daha fazlasını talep ediyoruz. Markalardan ve insanlardan hep daha fazlasını istemekteyiz.

Artık 2005 yılındaki gibi değiliz. İnterneti sadece Mirc’te takılmak ya da oyun oynamak için değil, sipariş vermek veya eğitim almak içinde kullanıyoruz. Hatta Vito çağırabiliyoruz. Ve bundan daha fazlasını talep edeceğiz, teknoloji evrimleşmeye devam edecek.  Müşteriler her zaman talep edecek.

Bu taleplere QR kodları şifa olabilir.

QR kodları Japonya’da ve Çin’de 1990’ların sonlarından beri egemen durumdaydı, ancak Batıda gerçekten kabul görmemişti. Kimse ne olduklarını ya da onlarla ne yapacağını anlamıyordu.

QR Kod (Qr Code) , Toyota’nın bir yan kuruluşu olan Denso Wave firması tarafından geliştirilen 2 boyutlu bir barkod sistemidir. Adını ingilizce’de Çabuk Tepki anlamına gelen Quick Response kelimelerinin baş harflerinden almaktadır. İçeriğinde ise bir metin, web sitesi adresi, video linki veya herhangi bir şey olabilir. QR kod okuyucu bir yazılım vasıtasıyla bir cep telefonu rahatlıkla QR kod okuyabilir ve ilgili ürün veya servis sayfasını açabilir.

QR Kodları birçok avantaja sahiptir:

  • Özgürce dağıtılabilirler. Sadece saniyeler içinde oluşturulabilen bir resim birden bire bütün Dünya’ya yayılabilir.
  • İstenilen her yerde bulunabilirler: Dergilerde ve mağazalarda giyim ve tabelalarda. Şifreli, güvenli olabilir ve böylece ödemeler için kullanılabilirler.

Pinterest son zamanlarda ‘Pincodes’ olarak QR Kodlarını geliştirdi. Pincodes, Pinterest kurullarına ve fikirlerine bağlanacak olan ürünler üzerinde taranabilir kodlar. Pinterest’in zaten Nordstrom ve Home Depot gibi e-ticaretteki fırsatlardan yararlanan bazı büyük ABD markaları var. Fakat Türk firmaları henüz kullanmıyor. Ayrıca Pincodes; Kraft Heinz ile ürünlerinde QR Kod kullanarak tarifleri göstermesi için anlaştı. Yaşadığımız çevrimiçi ve gerçek dünya arasındaki boşluğu kapatmaya yönelik çalışmalar elbet artacaktır.

Mükemmel deneyimler yaratmak ve insanlara ödül vermek için QR Kodlarını kullanmanın yollarını bulursak, gelecek, müşteri deneyimleri boyunca hem tüketicilere hem de markalara değer sağlamak için büyüleyici fırsatlar sunabilir. Doğrudan ürünleri satın alabileceğiniz basılı reklamlar oluşturarak farkındalığı ve satın alma düşüncesini otomatik olarak değiştirebiliriz. Bu konuda geleceğe yön vermek elimizde.

Spotify şimdi saniyeler içinde müzik paylaşabilmeniz için QR kodlarını kendi uygulamalarına yerleştirdi ve Shazam bunları çalınan parçaları bulmak için kullanıyor. Daha yakın  zamanda Apple, ıPhone cihazların kameralarına da QR kod okuyucusu koydu ve Google yıllar önce bunları Chrome’da net bir seçenek olarak eklemişti zaten. Artık onlara erişebilecek bir milyardan fazla cihazımız var. Samsung cihazlarda QR kod okuyucusuna sahip. Yeni QR kod dalgası, markaların çok kolay bir şekilde yararlanabilmeleri için büyük faydalar sağlayan görsel arama imkânları dünyasını açtı. Bildiğiniz gibi Snapchat’de arkadaş eklemek için QR Kod kullanıyor.

Bizi hemen arayın.  Size özel QR Kod oluşturalım ve markanızla farklı deneyimler yaratalım.